PEELING MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy otrzymywany poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów, należy do alfahydroksykwasów. Zatosowany na skórę zmniejsza połączenia miedzy korneocytami oraz wspomaga odbudowę tkanek. Posiada właściwości depigmentujące i bakteriobójcze.

Zabieg z peelingiem migdałowym nadaje się do każdego rodzaju skóry i może być bezpiecznie stosowany przez osoby o wrażliwej skórze, nie tolerujące innych kwasów oraz w różnych fototypach. Nie wywołuje fotouczuleń i intensywnego rumienia, dlatego może być stosowany latem bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce.

Kwas migdałowy jest pomocny w leczeniu trądziku, dzięki silnemu działaniu antybakteryjnemu. Ponadto oczyszcza skórę z zaskórników oraz normalizuje stany zapalne. Polecany dla skóry z przebarwieniami (przebarwienia posłoneczne, piegi i melasma), rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych. Wykonanie peelingu kwasem migdałowym powoduje nawilżenie oraz lekkie złuszczanie, dobrze tolerowane przez skórę. Nie pozostawia uczucia pieczenia i może być wykonywany o każdej porze roku.

DZIAŁANIE
- dzięki właściwościom złuszczającym spłyca drobne zmarszczki oraz blizny potrądzikowe
- poprawia napięcie skóry
- likwiduje przebarwienia
- poprawia stan skóry trądzikowej
- reguluje wydzielanie sebum

WSKAZANIA
- Przebarwienia
- Fotostarzenie
- Trądzik w formie aktywnej, niecystowy
- Cera tłusta z zaskórnikami

PRZECIWWSKAZANIA
- Czynna infekcja ogólna lub miejscowa (infekcja górnych dróg oddechowych, opryszczka)
- Gorączka
- Objawy uczulenia
- Ciąża
- Karmienie piersią
- Objawy obniżonej odporności (infekcje, brodawki, mięczaki zakaźne, półpasiec)